ASN-Novib Fonds
Uw voordelen op een rij
- Beleggen in microfinancieringsinstellingen (MFI’s) die kleine leningen verstrekken aan mensen in ontwikkelingslanden, dankzij samen- werking met Oxfam Novib.
- Kans op een toekomst voor kleine ondernemers in Azië, Latijns-Amerika, Oost-Europa en Afrika.
- Voor u kans op een jaarlijks dividend van 2%, tegen een beperkt risico.
- Extra belastingvoordeel van maximaal 2,5% op sociaal-ethische beleggingen.
Inlegtermijn minimaal een halfjaar
De investeringstermijn van het ASN-Novib Fonds is minimaal een halfjaar. Als u nieuwe bedragen inlegt in het fonds, kunt u deze minstens een halfjaar niet opnemen. Deze minimale investeringstermijn heeft tot doel de belangen van de bestaande deelnemers te beschermen. De fiscale voordelen die voor het fonds gelden, kunnen namelijk in het geding komen als deelnemers aan het fonds in een korte periode met substantiële middelen in- en uitstappen.
Microkrediet
Microkrediet is geen tovermiddel, maar wel een kans op een beter bestaan. Daarover leest u meer in dit document:
> Hoe werkt beleggen?
> Actuele ontwikkelingen
> Rendement
> Actuele koers
> Informatie voor beleggers
> Kosten, risico’s en overige informatie
Hoe werkt beleggen bij de ASN Bank?
Via één rekening op uw naam kunt u deelnemen in de zeven beleggings-fondsen van de ASN Bank. Deze rekening is de ASN Optimaalrekening. De rekening heeft een spaardeel waarover u spaarrente ontvangt. Vanuit dit spaardeel stort u geld in de ASN Beleggingsfondsen van uw keuze.
Actuele ontwikkelingen
Juli 2010 - Het ASN-Novib Fonds behaalde in juli een resultaat van 0,56%. Het fonds belegt de tegenwaarde van $ 2 miljoen in AB Microfinance Bank Nigeria (ABN). Daarvan heeft het fonds afgelopen juli $ 1 miljoen gestort. ABN is een gereguleerde microfinancieringsinstelling, die eind 2008 is opgezet door AccessHolding, een succesvolle, ervaren investeerder in microkrediet. Onder de aandeelhouders zijn enkele supranationale instellingen. Dankzij een zeer sterke groei bedraagt de leningenportefeuille van ABN inmiddels $ 5 miljoen.
ABN verleent professionele bankdiensten aan (zeer) kleine bedrijven. Daarmee vult het een gat in de markt, want driekwart van de volwassen Nigerianen heeft geen bankrekening. ABN verstrekt leningen als het overtuigd is van de levensvatbaarheid van het bedrijf en van het karakter van de ondernemer. Het biedt ook spaarproducten. Vooralsnog is ABN alleen actief in de hoofdstad Lagos, maar het wil de activiteiten uitbreiden naar andere gebieden in Nigeria.
| Nettorendement t/m 31 juli 2010 | |||||
| 1 mnd. | 3 mnd. | 1 jaar | 3 jaar* | 5 jaar* | |
| Fonds | 0,56% | 1,89% | 6,20% | 4,77% | 3,90 |
| * Gemiddeld per jaar | |||||
| Koers per ultimo: | |||||
| 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | |
| € 51,00 | € 51,30 | € 52,26 | € 53,35 | € 53,55 | |
Risicometer
Informatie over de risico’s van het ASN-Novib Fonds vindt u hier. Voor dit fonds is
een financiële bijsluiter
opgesteld met informatie over het product, de kosten
en de risico's. Loop geen onnodig risico. Lees de financiële bijsluiter voordat u in het fonds belegt.
Kijk voor informatie over de risicometer op www.afm.nl/risicometer.
Informatie voor beleggers
- Het fonds is niet beursgenoteerd; u kunt participaties in het fonds alleen via de ASN Bank kopen.
- De uitgifteprijs van het ASN-Novib Fonds wordt de 15e van iedere maand opnieuw vastgesteld en is dan direct
- De beleggingstermijn voor nieuwe beleggingen is minimaal een halfjaar. Na een halfjaar kunt u uw participaties over het algemeen* vrij verkopen.
- Het dividend wordt automatisch herbelegd. U kunt het tot één maand na uitkering kosteloos opnemen.
- Maximaal 0,4% transactiekosten bij aan- en verkoop; geen bewaarloon.
* Soms is het enthousiasme voor beleggen in het ASN-Novib Fonds groter dan de beleggingsmogelijkheden in MFI’s. U kunt dan tijdelijk geen participaties kopen. Ook komt het soms voor dat het tijdelijk niet mogelijk is participaties in het fonds te verkopen. Als deze uitzonderlijke situatie zich voordoet, wordt u hier als belegger over geïnformeerd.
Belastingvoordeel tot 2,5%
Als u belegt in het ASN-Novib Fonds, profiteert u – bovenop het nettorendement van het fonds – van een extra belastingvoordeel:
- De vrijstelling voor sociaal-ethische beleggingen in box 3. Daardoor bespaart u per saldo 1,2% vermogensrendementsheffing over een inleg van maximaal € 55.145 (2010).
- U krijgt 1,3% van de gemiddelde waarde van uw belegging terug van de fiscus. Deze heffingskorting geldt voor de sociaal-ethische beleggingen die in box 3 zijn vrijgesteld.
Uw fiscale voordeel kan oplopen tot (1,2% + 1,3% =) 2,5% van het bedrag dat u in het ASN-Novib Fonds inlegt, tot maximaal € 55.145. Bent u getrouwd of geregistreerd partner, dan gelden deze voordelen voor u samen tot € 110.290 (2009).
Kerngegevens
| Oprichtingsdatum | 14-06-1996 |
| Fondsvermogen per 31-12-2009 | € 123 miljoen |
| Aantal uitstaande participaties per 31-12-2009 | 2.274.439 |
| Intrinsieke waarde per participatie per 31-12-2009 | € 53,91 |
| Dividend 2009 | € 2,00 |
Transactiekosten
Bij aan- en verkoop van het ASN-Novib Fonds via de ASN Bank brengen wij u de volgende transactiekosten in rekening.
| Schijf | Storting | Opname |
| Over de eerste € 50.000,- | 0,4% | 0,4% |
| Over € 50.001,- t/m € 100.000,- | 0,3% | 0,4% |
| Over € 100.001 t/m € 150.000 | 0,2% | 0,4% |
| Over € 150.001 t/m € 200.000 | 0,1% | 0,4% |
| Boven € 200.000 | 0,0% | 0,4% |
Belegt u via de ASN Optimaalrekening en wisselt u participaties in het ene ASN-fonds om tegen participaties in een ander ASN-fonds? Dan betaalt u in totaal slechts 0,4% transactiekosten.
Overige kosten
De kosten van het beheer van het fonds vindt u in het prospectus en de financiële bijsluiter.
Risico’s
De waardeontwikkeling van de rechten van deelneming in het ASN-Novib Fonds is afhankelijk van ontwikkelingen op de kapitaal-, effecten-, valuta- en goederenmarkten. De mogelijkheid bestaat dat uw belegging in waarde stijgt; het is echter ook mogelijk dat uw belegging weinig tot geen inkomsten zal genereren en dat uw inleg bij een ongunstig koersverloop geheel of ten dele verloren gaat. Een beschrijving van de risico’s kunt u nalezen in de financiële bijsluiter.
Overige informatie
De beheerder van het ASN-Novib Fonds is ASN Beleggingsinstellingen Beheer B.V. (ABB). ABB heeft een vergunning van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en is als zodanig opgenomen in het register van de AFM.
Beschikbare informatie (pdf-bestanden):
- Handleiding Beleggen bij de ASN Bank
- Brochure ASN-Novib Fonds
- Financiële bijsluiter ASN-Novib Fonds
- Prospectus ASN-Novib Fonds
- Meest recente (half)jaarverslag
Aan het digitale prospectus kunnen geen rechten worden ontleend. Een papieren exemplaar van het prospectus is kosteloos verkrijgbaar. U kunt dit aanvragen bij de ASN Informatielijn 0800 - 03 80 (gratis).
Voor alle ASN Beleggingsfondsen is een financiële bijsluiter opgesteld met informatie over het product, de kosten en de risico's. Loop geen onnodig risico. Lees de financiële bijsluiter.
Acrobat Reader
De brochure is een pdf-bestand. U kunt dit bestand openen met het gratis programma Acrobat Reader. Afhankelijk van uw internetverbinding kan het openen enkele minuten duren.
Meer informatie
Fondsrendementen*
| ASN Milieu & Waterfds* | 4,19% |
| ASN-Novib Fonds* | 3,90% |
| ASN Obligatiefonds* | 2,97% |
| ASN Mixfonds* | 2,39% |
| ASN Groenprojectenf.* | 1,86% |
| ASN Aandelenfonds* | 0,63% |
| Small & Midcap Fds** | -1,31% |
* Gemiddeld nettorendement per jaar per 31-07-2010 over de afgelopen vijf jaar / **sinds oprichting.
De waarde van uw beleggingen kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Voor een overzicht van kosten en risico's klikt u op de fondsnaam .




© 2010 ASN Bank |